ForumTurkey
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
"Türk açılımı istiyorum" (Yeni Çağ yazarının çok tartışılacak feryadı!) Uyeols10
ForumTurkey
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
"Türk açılımı istiyorum" (Yeni Çağ yazarının çok tartışılacak feryadı!) Uyeols10
ForumTurkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anasayfa"Türk açılımı istiyorum" (Yeni Çağ yazarının çok tartışılacak feryadı!) EmptyAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Türk açılımı istiyorum" (Yeni Çağ yazarının çok tartışılacak feryadı!)

YazarMesaj
rock4ever89
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
rock4ever89

Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 286
Rep Puanı Rep Puanı : 940
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 13/09/09
Nerden Nerden : Tekirdağ-Karabük
Yaş Yaş : 34

Kredi
Kredi Kredi: 0

"Türk açılımı istiyorum" (Yeni Çağ yazarının çok tartışılacak feryadı!) Empty
MesajKonu: "Türk açılımı istiyorum" (Yeni Çağ yazarının çok tartışılacak feryadı!)   "Türk açılımı istiyorum" (Yeni Çağ yazarının çok tartışılacak feryadı!) I_icon_minitimeSalı Eyl. 22 2009, 03:03

Türkiye'de açılım rüzgarları eserken açılıma tepki gösteren cepheden de açılım isteyen bir ses yükseldi. Ünlü gazeteci Behiç Kılıç "Türk açılımı istiyorum" diye feryat etti

Yeni Çağ gazetesi yazarı Behiç Kılıç bu gün "Bayramınız kutlu olsun" başlıklı yazısında Kürt açılımı istediğini dile getirdi.

Bayram değil seyran değil nereden çıktı bu açılım demek pek mümkün değil çünkü bayram ama Behiç Kılıç'ın açılım isteğini dayandırdığı sebepler Kürt açılımında atılması beklenen adımları iğneliyor. Böyle bir açılım isteği ne kadar gerçekçidir malum ama bu içeriğin hayli tartışma doğurcağı

İşte Behiç Kılıç'ın içeriği ile dikkat çeken yazısından bir kesit:

"Ramazan Bayramınız şeker gibi geçsin inşallah..

Biz bu Pazar günü de bayram seyran demeden köşeyi okuyucu mektuplarına ayırmaya devam edelim ve “Biz de Türk açılımı istiyoruz arkadaş...” başlığı ile bize ulaştırılan mektuptan alıntılar sunalım.. Okuyucumuz şöyle diyor “.. herif 30 çocuk sahibi olacak... Çalışmayıp yan gelip yatacak... Benim maaşımdan veya küçük esnaftan %30 vergi alacaksın...

SSK primim bir emekli maaşı kadar olacak... Ben bu herifin ...bebelerine bakacağım... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

-Ben bir çocuğa bakmak için deli gibi çalışacağım... yan gelip yatacak... 30 tane palesi için devlet ona çocuk yardımı yapacak... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

-Ben bu kadar SSK primi ödeyeceğim... Hastanelerden zar zor faydalanacağım..... herif bir yeşil kartla 30 tane palesine baktıracak... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

-Ben sesimi yükseltsem... Eylem yapsam... Düşüncemi ifade etsem... İşçi veya memur olarak yürüyüş yapıp hak arasam polisten cop ve gaz yiyeceğim......çıkıp bayrak yakacak... Bölünme isteyecek... Etrafı yakıp yıkacak... Daha fazla demokrasi ve özgürlük isteyecek... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!

-Elektrik su ve d.gaz borcunu geciktirsen hemen kesilen ve bir dünya faiz faiz ödeyen...Devlet arazisine bir gecede çöküp oraya ev yapmayan... Zar zor borç harç ev alıp bir de bunun takır takır vergisini ödeyen biz... Elektriğe suya gaza para vermeyip bedava arazide ev kurup oturan Kürt bölücüsü... TÜRK AÇILIMI İSTİYORUZ...!!!

...ayrımcılık yapılıyor diyorsunuz... en kral ayrımcılık ve asimilasyon bu ülkede bizlere yani Türklere yapılıyor... itilip kakılan... düşüncesini ifade edemeyen... ederse hain ilan edilen... işsizlik ve krizle boğuşan... her borcunu devlete tıkır tıkır ödeyen... vatanının tehlikede olduğunu hissedip eyleme geçerse terör örgütü üyesi damgası yiyen... sistemi eleştirdiğinde şerefsizlik ve namussuzluk payesi yiyen... Türklüğü savunduğunda faşist damgası yiyen siz misiniz yoksa biz Türkler mi... anlamadım bu işi... biz mi baskı görüyoruz... siz mi...!!! sonra da başbakan çıkıyor açılım istiyor... evet istiyoruz ... ama Türk açılımı istiyoruz...!!!”

Okuyucumun bayramını kutluyorum..."

Yazı çok hoşuma gitti sonuna kadar katılıyorum dediklerine.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ABD'li Yolcu "Araplar Var, Uçak Güvensiz" Diyerek Ortalığı Ayağa Kaldırdı
» Silkroad:Serverler "Populated" iken Giremiyor Musunuz? Sebebi İçerde...
» "Terörün Olmadığı Yerde Operasyon Yapılmaz"
» "Üsküdar'da mini etek giyemiyorum"
» Yılmaz Erdoğana " Tuvaletli" Protesto